Kurumsal Sorumluluk

Kurumsal Sorumluluk
Topluma, sağlığa, eğitime ve sanata katkı sağlayan sosyal sorumluluk faaliyetlerinde bulunmak, Nobel İlaç’ın öncelikli kurumsal sorumluluk anlayışıdır.

Bir Gün CEO

Odgers Berndtson tarafından gerçekleştirilen ve dünyada 12 yıldır yürütülen “Bir Gün CEO” programı, nesiller arası empati kurulmasına imkan sağlaması ve yeni nesil yöneticilere kritik deneyimler kazandırması nedeniyle iş dünyasında önemli bir proje olarak değerlendiriliyor. Programın ilaç sektöründeki tek temsilcisi olan Nobel İlaç’ın Genel Müdürü Hakan Şahin, Türkiye’de ikinci yılını tamamlayan bu programa başından itibaren destek vererek üniversite öğrencileri ile iş hayatındaki deneyimlerini paylaşıyor.

TMOK (Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi) Fairplay Üniversiteler Kervanı

TMOK’un Türkiye’nin her bölgesini ziyaret ederek üniversite öğrencilerine Fair Play düşünce ve davranış biçimini anlattığı Fair Play Üniversiteler Kervanı, 2014 yılından bu yana gerçekleşiyor. Sporcu sağlığı alanındaki ürünleri ile bu alanda fayda sağlayan Nobel İlaç, TMOK Fair Play Üniversiteler Kervanı ana sponsorluğu ile “iyiye, doğruya, güzele” mesajının geleceğin sporcularına ulaştırılmasına destek oluyor. Fair Play anlayışının sporun her alanında benimsenmesi için harcanan emeğe ortak olmaktan gurur duyuyor.

IKSV (İstanbul Kültür Sanat Vakfı)

“Sağlık için her şeye değer inancı ile çalışarak yaşam kalitesini yükseltme” misyonu ile çalışan Nobel, “sanat için değer” anlayışıyla, festivalin geniş kitlelere ulaşmasına destek oluyor.

Kızılay Kan Bağışı

“Sağlık için her şeye değer” inancıyla yarım asrı aşkın süredir tutkuyla çalışan ve gerçekleştirdiği kurumsal sosyal sorumluluk çalışmalarıyla toplum sağlığına destek olmayı hedefleyen Nobel İlaç, 3 yıldır yürüttüğü Kızılay kan bağışı kampanyasını kök hücre bağışını da kapsayacak şekilde genişletti. “Kan ve kök hücre bağışı ile hayat kurtarmak her şeye değer” bilinciyle gönüllü olarak uygulamaya katılan Nobel çalışanları, Kızılay’a kök hücre ve kan bağışında bulunuyorlar.

Pembe Tır

Nobel İlaç ile işlevsel üroloji ve kadın ürolojisinde çalışmalar yapan Kontinans Derneği iş birliğinde yola çıkan ve belli yaş gruplarında kadınlarda oldukça sık görülen idrar kaçırma sorunu ile ilgili farkındalığın artırılmasını amaçlayan “Pembe Tır” projesi, Mayıs 2016 ve Mayıs 2017’de gerçekleşti. Stres Tip İdrar Kaçırma’nın tedavi edilebilir bir hastalık olduğunu topluma anlatmayı hedefleyen projede 9000 kadına ulaşıldı.

TEGV (Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı) Eğlen, Öğren, Hijyen Gönüllü Eğitim Programı

TEGV çatısı altında "Eğlen, Öğren, Hijyen" eğitim programının gönüllü eğitmeni olmaya karar veren ve sağlıklı yaşam bilincinin erken yaşlarda eğitim yoluyla geliştirilmesi gerektiğine inanan Nobel İlaç çalışanları, 7 farklı oturumda ilkokul çağındaki 120 çocuğa ulaşarak enfeksiyonlardan korunma yolları içerikli eğitimler verdi. 114 ülkede 169.000 üyesi bulunan, toplumlarda pozitif değişime ve gelişime katkıda bulunmak için gençlerin liderlik, girişimcilik becerilerini ve sosyal sorumluluk bilincini geliştirme misyonunu üstlenen Junior Chamber International (JCI), Nobel İlaç’ın bu eğitim programını “2016 Uluslararası Kurumsal Sosyal Sorumluluk Ödülü”ne layık gördü.

Değerli Kalpler

Her yıl 29 Eylül günü, Dünya Kalp Günü olarak kutlanıyor. Böylece kalp ve damar hastalıklarına dikkat çekmek, kalp sağlığı konusunda farkındalık yaratmak ve kalp sağlığının iyileştirilmesine katkıda bulunmak hedefleniyor.

Proje kapsamında Mardin Yeşilli İlçesi Koyunlu Köyü İlk ve Ana Okulu’nu ziyaret eden Nobel ekibi, minik değerli kalplerle bir araya gelerek, onlara genel sağlığı koruma konusunda kısa bilgilendirmeler yaptı. Nobel, bu proje kapsamında şirket içinde başlattığı yardım kampanyasını da değerli kalplere ulaştırdı.

Her Çalışan İçin Bir Fidan

Nobel İlaç ve Orman Bakanlığı’nın işbirliğinde yürütülen “Her Çalışan İçin Bir Fidan” kampanyasında çalışanlarımızın da katkıları ile 2000 adetlik fidan bağışında bulunulmuştur. Beykoz Bozhane Köyü’nde Karadeniz kıyısında Nobel çalışanlarının aileleriyle birlikte katıldığı bir organizasyon ile ağaçların dikimi yapıldı, Nobel Hatıra Ormanı tabelası ile kampanyamız ölümsüzleşti.