Nobel İlaç Ar-Ge

Nobel İlaç Ar-Ge
Nobel İlaç, tüm dünyada hastaların daha sağlıklı ve kaliteli bir yaşam sürmelerini sağlayacak etkin, emniyetli, hasta uyumunu sağlayan, inovatif ekonomik ürünler geliştirerek insan sağlığının hizmetine sunma hedefiyle çalışmaktadır.

Nobel İlaç, yarım asrı aşkın geçmişi ve yüksek bilgi birikimine sahip uzman kadrosu ile, kurulduğu günden bu yana güçlü Ar-Ge kültürüyle beslenmekte, ileri teknoloji laboratuvarlarıyla Ar-Ge faaliyetlerini 3 ayrı lokasyonda sürdürmektedir.

  • Düzce Farmasötik Ar-Ge Merkezi
  • Marmara Teknokent (MARTEK) Biyoteknoloji Ar-Ge Merkezi
  • Ulkar Kimya Ar-Ge Merkezi

Nobel İlaç’ın Ar-Ge stratejisi, kurumun stratejilerine uygun şekilde çalışmalar yaparak yenilikçi ürünler geliştirmek üzerine kurulmuştur. Nobel İlaç ürün portföyünün %95’i ve 39 ülkede ruhsatlanan ilaç formülasyonlarının tümü kendi Ar-Ge Merkezinde yapılan çalışmaların sonucu oluşturulmuştur.

Ar-Ge çalışmaları, ulusal ve uluslararası yönetmelikler ve kılavuzlar çerçevesinde Dünya Sağlık Örgütü'nün belirlediği Uluslararası İyi Üretim Uygulamaları (Good Manufacturing Practice - GMP) ve İyi Laboratuvar Uygulamaları (Good Laboratory Practice - GLP) kurallarına uygun olarak yürütülmektedir.